Get Adobe Flash player

Ogłoszenia

V Niedziela Wielkiego Postu, 22. 03. 2015.

Trwa wielki post… Nabożeństwa Pasyjne:
Droga Krzyżowa – w piątki: dla dzieci o 17.00., dla dorosłych o 18.30. (teksty)
Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – w niedziele o 17.15

Dziś – V Niedziela Wielkiego Postu. (od dziś w kościołach zasłaniamy krzyże) Po wszystkich Mszach św. możliwość złożenia jałmużny postnej do skarbonek „Caritas”.

We wtorek – spowiedź w Cielu: 15.30-18.30. Msza św. w parafii o 9.00.

W środę – Uroczystość Zwiastowana Pańskiego i X Rocznica powstania Diecezji Bydgoskiej, dzień Świętości Życia i Duchowej Adpocji Dziecka Poczętego.
Spowiedź w Łochowie: 9.30-11.30; 15.30 – 18.00. Msza św. w parafii o 9.00 i możliwość podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego i złożenia stosownej deklaracji. Taka możliwość także w Niedzielę Palmową po każdej Mszy św.

W czwartek – spowiedź w Białych Błotach: 10.00-12.00; 16.30 – 20.00. Msza św. o 9.00. Spowiedź w naszej parafii – w Wielki Poniedziałek: 16.30 – 19.00! Zapraszam!

W sobotę – o 10.00 – Nordic Walking.
o 12.00 – spotkanie dla Służby Liturgicznej i Czytających.
o 13.00 – w domu seniora „Romantica” – „Śniadanie wielkanocne”, zapraszamy chorych, samotnych i niepełnosprawnych parafii. Zaproszenia dotrą do rąk własnych lub skrzynek.
Także o 13.00 – w salce parafii – kolejne spotkanie Towarzystwa Pamięci Powstania Wielkopolskiego w Murowańcu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych.
o 19.30 – Droga Krzyżowa ulicami Bydgoszczy. Początek przed Katedrą a koniec w Bazylice św. Wincentego à Paulo, przy al. Ossolińskich.

W niedzielę – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej
Przed wszystkimi Mszami – możliwość zakupienia palm wykonanych przez „Murowianki”.
Przed Mszą św. o 11.00 procesja dzieci z palmami Po wszystkich Mszach św. „Kalinówka” zaprasza nas przed kościół na „Jarmark Świąteczny”. Zasilając kasę budowy kościoła, będzie można kupić świąteczne smakołyki i ozdoby. Zapraszam!

Przy wyjściu możemy kupić „Przewodnik Katolicki” i paschaliki na stół wielkanocny oraz kartki świąteczne przygotowane przez „Murowianki”, w zakrystii zabrać miesięcznik „Różaniec” a kancelarii możemy zamawiać intencje mszalne.
Jeszcze raz Bóg zapłać udział w poprzedni weekend w VIII ogólnopolskiej zbiórce żywności „Caritas” na Święta dla najuboższych. W sklepach naszej parafii ale także awaryjnie w Białych Błotach zebraliśmy rekordowo 964,35 kg żywności (40 % więcej) którą obdarowaliśmy naszych podopiecznych i po raz pierwszy przygotowaliśmy zaplecze na wypadek zdarzeń losowych.
Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za ofiary złożone na rzecz parafii, w ostatnią niedzielę zebraliśmy 2040, dziękuję!

Zapowiedzi przedślubne:
Marcin Zalewski z Bystrej i Joanna Weiner- Zalewska z Murowańca, zapowiedź 3.
Łukasz Pozorski i Magdalena Wilczyńska, oboje z Lipnik, zapowiedź 2.