Get Adobe Flash player

Ogłoszenia

XXII Niedziela Zwykła, 31 sierpnia 2014.

Dzisiaj – XXII Niedziela Zwykła. Na Mszy św. o 11.00 – uroczysta Inauguracja roku szkolnego i katechetycznego z poświęceniem przyborów szkolnych

W poniedziałek – wspomnienie bł. Bronisławy.
Początek nowego Roku Szkolnego 2014-15 i 75 rocznica wybuchu II Wojny Światowej. Po Mszy św. posiedzenia Rady Duszpasterskiej

W środę – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego

W czwartek – I Czwartek Miesiąca. Nabożeństwo o powołania – po Mszy św.

W piątek – I Piątek Miesiąca. Od 9.00 odwiedziny chorych i niepełnosprawnych, okazja do spowiedzi św. od 16.00, nabożeństwo ku czci Serca Pana Jezusa i Koronka – po Mszy św.

W sobotę – I Sobota Miesiąca. Msza św. o Niepokalanym Sercu Maryi o 9.00 i Adoracja

Wieczorem na boisku szkolnym – Zabawa Sołecka – Pan Sołtys i Rada Sołecka zapraszają!

W niedzielę – XXIII Niedziela Zwykła i Dożynki Parafialne. Na Mszy św. o godz. 9.00 będziemy dziękować za tegoroczne plony z pól i ogrodów. Spotkanie organizacyjne po Mszy św.

W poniedziałek 8 września – święto Narodzenia NMP, Odpust Diecezjalny Matki Bożej Pięknej Miłości i Msza św. pod figurą Matki Bożej w Kruszynie Krajeńskim.

Po wakacjach wracamy do szkoły Pana Jezusa, do wspólnej niedzielnej Mszy św., cyklicznych spotkań wspólnot, do przygotowań do sakramentów, stąd przypominam terminy spotkań przed rozpoczęciem nowego roku katechetycznego:
Spotkanie dla rodziców i dzieci klas III szkoły podstawowej w związku z Pierwszą Komunią św., odbędzie się w niedzielę 14 IX po Mszy św. o godz. 11.00.
Spotkanie dla rodziców i młodzieży III klas gimnazjum w związku z Bierzmowaniem, w niedzielę 14 IX po Mszy św. o godz. 18.00.
Spotkanie dla rodziców i młodzieży klas I, II i III szkół ponad gimnazjalnych w związku z katechezą przygotowującą do sakramentu małżeństwa, w niedzielę 28 IX po Mszy św. o godz. 18.00

Po wakacjach też rozpoczyna się przy parafii nauka języka angielskiego dla dzieci i młodzieży (przygotowanie do sprawdzianu 6-klasisty, egzaminu gimnazjalnego i matury) oraz dla dorosłych. Spotkanie informacyjne w środę po Mszy św.
Także swoje usługi proponuje korepetytor z wszystkich przedmiotów na poziomie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum i z języka polskiego na poziomie maturalnym.

Wychodząc przy drzwiach kaplicy możemy kupić „Przewodnik Katolicki” i „L’osservatore Romano” a w kancelarii możemy zamówić intencje mszalne, także na przyszły rok.

Bóg zapłać za życzenia z wakacji i wszelkie wakacyjne przejawy życzliwości.
Bóg zapłać za przygotowanie i wystrój kościoła na dzisiejszą niedzielę, za troskę o zieleń wokół oraz za ofiary złożone na rzecz parafii, przed tygodniem zebraliśmy na tacę 1950,-

Zapowiedzi przedślubne:
Radosław Megger i Kinga Rossa-Megger, oboje z Murowańca, zapowiedź 3.