28.06.2015 odbył się kolejny Parafialny Festyn Rodzinny „Na powitanie lata”, podczas którego przy pięknej pogodzie udały się liczne zabawy dla dzieci, konkurencje sportowe dla rodzin, przejażdżka na koniach i harleyach, pokaz ratownictwa medycznego, recital Filipa Grządziela oraz mecz siatkówki. Wszyscy wspaniale się bawili przy zorganizowanych atrakcjach i pysznym jedzeniu. Oczywiście nie zabrakło tradycyjnej licytacji wina mszalnego, losowania nagród z losów i cegiełek, a zwieńczeniem zabawy było prawdziwe góralskie ognisko przy muzyce Darka Przywitowskiego i Marcina Wątorskiego. Obok dobrej zabawy, festyn przyniósł piękny efekt materialny : 9830,47 zł !!! SERDECZNE BÓG ZAPŁAĆ!

Podziękowania należą się wszystkim zaangażowanym w organizację festynu, a są to : „Murowianki”, „Caritas”, Schola „Unus Pectus”, Służba Liturgiczna, pasjonaci koni z ul. Akacjowej w Lipnikach, Bractwo Harleyowców z Bydgoszczy, OSP z Łochowa, Filip Grządziel i wszyscy wolontariusze!
Podziękowania należą się także sponsorom: AGD „Inga” z Białych Błot, „Caritas” Bydgoszcz, „Stolmar” z Lipnik, Salonowi Odzieżowemu „Hinz” w Galerii Pałuckiej w Żninie, „Wergon” z Lipnik, „Pass” z Czarnkowa, „Gzela”, „Grafko”, „Dar-bud”, lokalnym sklepom: „Kruszynka”, „Na Ptasiej” i „10”, pp. Solińskim i p. Sołtys.