XVIII Niedziela Zwykła, 1 sierpnia 2021.

 

DzisiajXVIII Niedziela Zwykła i początek Sierpnia – miesiąca trzeźwości.

 

W czwartek1 Czwartek Miesiąca. Po Mszy św. o 9.00 Nabożeństwo powołaniowe

 

W piątek Święto Przemienienia Pańskiego i 1 Piątek Miesiąca.

Odwiedziny chorych – odwołane. Od 16.30 – okazja do spowiedzi św. 

Po Mszy św. – Nabożeństwo ku czci N.S.P. Jezusa i Medjugorska Adoracja N. Saktamentu.

 

W sobotę 1 Sobota Miesiąca. 

O 9.00 – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i Adoracja 

 

W niedzielęXIX Niedziela Zwykła. 

 

Bóg zapłać wszystkim za udział przed tygodniem w akcji „1 grosz za 1 kilometr bezpiecznej jazdy” w ramach XXII Tygodnia św. Krzysztofa. Na środki transportu dla misjonarzy zebraliśmy 2364

Bóg zapłać za ofiary składane na tacę lub na konto. W minioną niedzielę zebraliśmy na tacę 3045, na e-tacę 170.

Bóg zapłać również za wpłaty na budowę naszego kościoła. W akcji „cegła” na chwilę obecną uczestniczy 256 ofiarodawców, zebraliśmy dzięki nim 625.795. (+6520). 

 

Na budowie: trwają prace przy elewacji kościoła. Zamknęliśmy go z zewnątrz siatką i klejem i zakończyliśmy prace przy ościeżach okien kościoła wraz z montażem kamiennych parapetów oraz przy podkładzie pod strukturę w części elewacji, gdzie nie będzie klinkieru.

Firma „Stolmar” z Kruszyna Krajeńskiego zamontowała szkło zespolone, ornamentowe, w niedawno zamontowanych oknach i montuje je w fasadzie powyżej kaplicy dnia powszedniego.   W pracowni witrażowej w Występie kończą się prace nad witrażami do kaplicy dnia powszedniego. W najbliższym czasie dwa z nich zostaną zaprezentowane w kaplicy. Przypominam, że będzie można je ufundować a nazwiska fundatorów zostaną godnie uwiecznione. Szczegóły wkrótce.

 

Przy wyjściu – Prasa Katolicka, Kawa, herbata i czekolada i maseczki oraz w odpowiedzi na apel Przewodniczącego Episkopatu, w sprawie solidarności z poszkodowanymi w nawałnicach w Polsce i Europie, można złożyć do skarbon ofiarę na pomoc powodzianom.

 

W kancelarii – intencje mszalne i zapisy na pielgrzymkę do Chorwacji i Medjugorie.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Mateusz Konopski z Lipnik i Magdalena Rychlik z Libertowa, zapowiedź 3.

Marcin Kuźnik i Wioleta Knieć z Kruszyna Krajeńskiego, zapowiedź 3.

 

W minionym tygodniu powrócił do Domu Ojca śp. Tadeusz Sobczak, z Białych Błot, z ul. Sosnowej. Jego pogrzeb odbył się we wtorek. R.I.P.