I Niedziela Adwentu, 27 listopada 2022. 

 

Dzisiaj I Niedziela Adwentu i początek Nowego Roku Liturgicznego „A”, przeżywany pod hasłem: „Wierzę w Kościół Chrystusowy.”

Od dzisiaj także, decyzją księdza Biskupa, po błogosławieństwie odmawiać będziemy „Modlitwę za Diecezję”. Teksty zostały wyłożone na ławkach i stolikach z prasą. Zabierzmy je ze sobą.

W tygodniu…

W poniedziałek – pierwsze „Roraty”. Będziemy je odprawiać w poniedziałki, środy i piątki o 18.00. 

W tym roku poznamy, jak to było z Bożym Narodzeniem. Dzieci proszę o przygotowanie lampionów.

Od poniedziałku, codzienny różaniec odmawiany będzie przed wystawionym Najświętszym Sakramentem, z wiodącą intencją za parafian, którzy oddalili się od Boga. Podczas różańca – okazja do spowiedzi św. 

To owoc moich kapłańskich rekolekcji, które odbyłem w Górce Klasztornej.

W środęświęto św. Andrzeja Apostoła i spotkanie Róż Różańcowych.

W czwartek1Czwartek Miesiąca. Po Mszy św. – nabożeństwo powołaniowe.

O 18.45 – w kinie Helios w Bydgoszczy – parafialny seans filmu „Chosen”. Bilet grupowy 15 zł. Zbiórka o 18.00 przed kościołem. Zgłoszenia w kancelarii. Zapraszam! 

W piątek 1 Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych z życzeniami i upominkami od PZC i okazja do spowiedzi świątecznej – w sobotę 17 grudnia od 10.30.

Od 16.30 – okazja do spowiedzi. Pierwszopiątkowe spotkanie dla dzieci – odwołane.

Po Mszy św. – Nabożeństwo ku czci N.S.P. Jezusa i Medjugorska Adoracja N. Saktamentu

W sobotę 1 Sobota Miesiąca. O 9.00 – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i Adoracja 

W niedzielęII Niedziela Adwentu i Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.

– po wszystkich Mszach zbiórka do puszek na ten cel.

 

W niedzielę 18 grudnia na placu przed nowym kościołem odbędzie się „Jarmark Świąteczny”, ze św. Mikołajem i wieloma atrakcjami dla dzieci i dorosłych. Będzie można nabyć: choinki (świerki i jodły kaukazkie), książki, stroiki ze świecami Caritas, ozdoby choinkowe i przysmaki świąteczne. Rozstrzygniemy także konkurs dla dzieci na najpiękniejszą ozdobę choinkową. Szczegóły konkursu na stronie i fb parafii. Całkowity dochód przeznaczony będzie na budowę kościoła.

 

Bóg zapłać za udział w Odpuście Parafialnym ku czci św. Rafała Kalinowskiego i całodobowej Adoracji Pana Jezusa w pielgrzymującej „Monstrancji-Matce”. Bardzo dziękuję za tak liczny udział, nocne czuwania, wystrój, liturgię, oprawę muzyczną i udział w zbiórce do puszek na rzecz hospicjum dla dzieci i dorosłych na Litwie. Zebraliśmy i przekazaliśmy fundacji 6321,50-

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy na Adwent i dzisiejszą niedzielę oraz za wszelkie dobro, Komunie św. przyjmowane w mojej intencji i ofiary. Zebraliśmy na tacę 3490, na e-tacę 100.

Bóg zapłać również za wpłaty na budowę naszego kościoła. W akcji „cegła” uczestniczy 262 ofiarodawców, zebraliśmy dzięki nim 751.250.(+2000).

Na budowie kościoła: wstrzymaliśmy prace, spłacamy długi. Spłaciliśmy już 70.500. 

 

Przy wyjściu – Prasa Katolicka i świąteczna, niestety w nowych cenach, dostawa kawy ziarnistej i mielonej, czekolady belgijskiej, ręcznie dekorowanej z dodatkami oraz trufli i orzechów w słojach.

A także świece Caritas i opłatki wigilijne na prezent (będą przesłane z listem do parafian)

W kancelarii – intencje mszalne.