I Niedziela Adwentu, 1 grudnia 2019.

 

Dzisiaj I Niedziela Adwentu i początek Nowego Roku Liturgicznego „A”, przeżywany pod hasłem: „Wielka tajemnica wiary” i Adwentowa Niedziela Skupienia, którą prowadzi karmelita o. Przemysław Pliszczyński.

 

„Roraty” dla dzieci i dorosłych w poniedziałki i czwartki o 18.00. 

Proszę o przygotowanie lampionów. W tym roku dzieci będą towarzyszyć Maćkowi i Jadzi, których dziadek Janek zabierze je na wycieczkę po polskich sanktuariach maryjnych. Witraże, które wyklejać będą wizerunkami naszej mamy z poszczególnych odwiedzin – po Mszy św.

 

W tygodniu…

W czwartek1Czwartek Miesiąca. Po Mszy św. – nabożeństwo powołaniowe.  

W piątek 1 Piątek Miesiąca i wspomnienie św. Mikołaja Biskupa! 

Odwiedziny chorych odbędą się 18 grudnia ze spowiedzią świąteczną, okazja do spowiedzi św. od 17.00, po Mszy św. – nabożeństwo pierwszopiątkowe i comiesięczna Adoracja Medjugorska. 

W sobotę o 11.00 katecheza przed I Komunią św. (medalik) 

W niedzielęII Niedziela Adwentu, Niedziela Inwestycyjna i Uroczystość Niepokalanego poczęcia NMP 

– po wszystkich Mszach zbiórka do puszek na Fundusz Pomocy Kościołowi na Wschodzie.

– o 11.00poświęcenie medalików przed I Komunią św.

– o 12.00 – między Mszami, indywidualna Godzina Łaski. Matka Boża, objawiając się w Święto Niepokalanego Poczęcia, 8 grudnia 1947 r., pielęgniarce Pierinie Gilli w Montichiari we Włoszech powiedziała: “Życzę sobie, aby każdego roku w dniu 8 grudnia, w południe obchodzono Godzinę Łaski dla całego świata. Dzięki modlitwie w tej godzinie ześlę wiele łask dla duszy i ciała. Będą masowe nawrócenia. Dusze zatwardziałe i zimne jak marmur poruszone będą łaską Bożą i znów staną się wierne i miłujące Boga. Pan, mój Boski Syn Jezus, okaże wielkie miłosierdzie, jeżeli dobrzy ludzie będą się modlić za bliźnich. Jest moim życzeniem, aby ta Godzina była rozpowszechniona.  Wkrótce ludzie poznają wielkość tej Godziny łaski. Jeśli ktoś nie może w tym czasie przyjść do kościoła, niech modli się w domu”. 

– po Mszy św. o 18.00 katecheza przed Bierzmowaniem dla I klas szkół średnich.

 

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy, jej wystrój i ofiary. W ostatnią niedzielę, zebraliśmy 2780,- 

Bóg zapłać za wpłaty na budowę naszego kościoła. W akcję „Cegła” zaangażowanych jest 218 darczyńców, którzy przekazali na ten cel 407 080,-

Bóg zapłać także za Komunie św. przyjmowane w mojej intencji.

 

Przy wyjściu – kosze na produkty spożywcze, środki czystości i chemię, które w Torbach Miłosierdzia przekażemy najuboższym w okresie Świąt Bożego Narodzenia, Prasa Katolicka a także opłatki wigilijne, świece Caritas i płyty z kolędami naszych zespołów.

W kancelarii – intencje mszalne i wstępne zapisy na parafialne wyjazdy:

11-18 marca 2020 – „Wietnam w pigułce”, 4390,-

23-30 września 2020 – „Magia Izraela”, 3190,-