IV Niedziela Wielkiego Postu, 29. 03. 2020.

 

DzisiajV Niedziela Wielkiego Postu.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym – o 17.15 

 

W czwartek1Czwartek Miesiąca. Nabożeństwo powołaniowe po Mszy o 18.00

 

W piątek1Piątek Miesiąca. Odwiedziny chorych – odwołane. Będą miały miejsce w Wielką Środę, 08.04., od 9.30. Okazja do spowiedzi św. od 17.00.

Nabożeństwo do NSPJ – na zakończenie Adoracji 

Po Mszy św. o 18.00 – Droga Krzyżowa

 

W sobotę1Sobota Miesiąca. O 9.00 – Msza św. o Niepokalanym Sercu NMP i Adoracja

 

W niedzielęNiedziela Palmowa Męki Pańskiej, będzie przeżywana na skutek wytycznych Kongregacji Kultu Bożego i Sakramentów w okresie Covid -19 – w najskromniejszej formie.

 

Bóg zapłać za przygotowanie kaplicy na dzisiejszą niedzielę oraz za ofiary na konto lub na tacę. Przed tygodniem zebraliśmy na tacę 965 + 950 na tacę elektroniczną na konto. Bóg zapłać!

 

Bóg zapłać za wpłaty na budowę naszego kościoła. W akcję „Cegła” zaangażowanych jest 230 darczyńców, którzy przekazali na ten cel 447 650,-

 

Na budowie: rozpoczęliśmy kolejny etap prac polegający na dokończeniu frontowej ściany kościoła. Wykonuje je lokalna firma „Masterbud” Piotr Masternak.

Przygotowujemy się także do wstawienia okien witrażowych (14), pierwsze z nich jest prezentowane. Koszt jednego okna z montażem to 5.900. Pierwsze okno jest darem wszystkich parafian, co zostało uwiecznione napisem „Parafianie” na witrażu. Kolejnych 8 jest już ufundowanych. Pozostałe 5 możemy ufundować indywidualnie lub grupowo. Darczyńcy zostaną upamiętnieni nazwiskiem lub nazwą firmy na witrażu. Istnieje możliwość, podobnie jak w wypadku cegiełek, zadeklarowania stałych, miesięcznych wpłat na ww. cel. 

Zainteresowanych zapraszam do kancelarii.

 

Zapowiedzi przedślubne:

Marcin i Katarzyna Janczarek, z Murowańca, zapowiedź 3.

 

Przy wyjściu – Prasa Katolicka i kawa. W kancelarii – intencje mszalne.