Darowizna na cele kultu religijnego

,

Wpłata na budowę Kościoła – darowizna na cele kultu religijnego

Każdy z nas, kto chce pomóc przy budowie naszej świątyni może, zgodnie z przepisami podatkowymi,  przekazać darowiznę na cele kultu religijnego.
Przekazana darowizna na rzecz kultu religijnego zmniejszy Twoje obciążenie podatkowe, a równocześnie przyczynisz się do budowy naszego Kościoła. Wysokość przekazanej darowizny może być dowolna, jednak od dochodu możesz odliczyć kwotę nie wyższą niż 6 % kwoty, wynikającej z dochodu podatnika (osoby prawne mogą odliczyć kwotę do 10% osiągniętego dochodu).

Warunkiem skorzystania z takiej ulgi jest posiadanie potwierdzenia wpłaty na konto bankowe Parafii oraz wykazanie darowizny w rocznym zeznaniu podatkowym.

Skorzystanie z ulgi to tylko 2 kroki:

KROK I
Wpłata na rachunek bankowy Parafii.

Parafia p.w. Świętego Rafała Kalinowskiego w Murowańcu
ul. Św. Rafała Kalinowskiego 2, 86-005 Murowaniec
Konto Parafii: 54 8142 1020 0005 9675 2000 0001

Ważne:
W tytule przelewu wpisujemy: Darowizna na cele kultu religijnego

KROK II
Wypełnienie zeznania podatkowego (po zakończeniu roku podatkowego) wraz z załącznikiem PIT-0 i wskazanie: kwoty przekazanej darowizny, kwoty dokonanego odliczenia oraz danych identyfikujących obdarowanego.

Jeśli masz wątpliwości co do sposobu przekazania darowizny lub zasad skorzystania z ulgi –napisz (ireneusz.kalaczynski@interia.pl). Postaramy się udzielić odpowiedzi na wszelkie pytania.

Umiejętności

Opublikowano w dniu